Programlama

Başlangıçta birimler arasında statik(sabit) verilerin aktarılması olarak ortaya çıkan internet ve internet programcılığı günümüzde gelişen toplumsal ihtiyaçlar ile insanlarla iletişim kurabildiğiniz, banka işlemlerinizi takip edebildiğiniz veya herhangi bir konuda bilgi arayabileceğiniz interaktif, dinamik (değişken) bir evren haline gelmiştir.

Böyle büyük bir alan içerisinde bilginin düzenlenmesi ve insanların kolay erişimine açılabilmesi gereği bildiğimiz statik web sitelerinin yerlerini büyük bir hızla özel programlama dilleri ile geliştirilen etkileşimli web sayfalarına bırakmıştır. Günümüzde sitenizi host edebileceğiniz, veya bilgilerinizi saklayabileceğiniz birçok farklı platform (Microsoft veya Linux Çözümleri gibi) olması, aynı zamanda etkileşimli site dizaynı yapmakta kullanılan programlama dillerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Performans, maliyet gibi birçok farklı sebepten, alternatif uygulayabileceğiniz bu sistem geliştirme dilleri İşlem Bilgisayar Sistemleri'nin uzmanlaşma alanı içerisindedir. Bu nedenle İşlem Bilgisayar, çalışmalarını Internet üzerinde e-ticaret gibi özellikle bilgi yoğun projeler üzerinde yoğunlaştırmaktadır.

Aşağıda İşlem Bilgisayar Sistemleri bünyesinde uygulama geliştirmede kullanılan programlama dillerinin bir listesi bulunmaktadır:

-HTML
-Javascript
-Microsoft Visual Basic Script
-Microsoft Visual C# Script
-Ajax, Xml, XHTML, DHTML
-Microsoft Visual Basic (MTS App., Object and ActiveX Development vb.) -Microsoft Active Server Pages
-Borland Delphi (MTS, Object and ActiveX Development, CGI App. vb.)
-Dynamic Flash Script

Yüksek teknoloji, hız, güvenilirlik, uyumluluk ve platform bağımsız çözümleri hedef alan İşlem Bilgisayar Sistemleri, servis hizmetlerinde de bu misyonu takip etmektedir. Web sitenizdeki programlama dili (HTML, Asp, aspx, PHP vb..) veya database uygulamalarınızdaki sunucu türü (MS-SQL , Oracle, My-SQL , Interbase gibi..) ne olursa olsun şirketimiz, global teknolojilerin desteğini müşterilerine sağlamaktadır.


Copyright © 1997 - 2020 İŞLEM Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır.